Jesienna hipoterapia

Wszyscy nasi uczniowie mogą korzystać z bezpłatnej hipoterapii w ramach zajęć szkolnych. Podczas ćwiczeń na koniu albo przy koniu usprawniamy funkcjonowanie dzieci w sferach: fizycznej, społecznej, emocjonalno-motywacyjnej, osobowościowej i poznawczej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z listopadowych zajęć!

 

Przykłady korzyści jakie przynosi hipoterapia:

Podczas zajęć koń przekazuje pacjentowi wzorzec prawidłowego chodu, pomaga w normalizacji napięcia mięśniowego. Usprawniane są procesy związane z integracją sensoryczną. Najnowsze doniesienia z badań naukowych dotyczących korzyści psychologicznych wskazują, że hipoterapia jest szczególnie skuteczna w terapii zaburzeń zachowania, we wspomaganiu rozwoju społecznego oraz komunikacji a także w terapii zaburzeń emocjonalnych (Kendall i wsp., 2015). Zaletą hipoterapii jest jej oddziaływanie na motywację pacjentów – ze względu na atrakcyjną formę tej terapii pacjenci chętnie w niej uczestniczą.

 

Jak wygląda profesjonalnie prowadzona hipoterapia?

  • Za całość odpowiada wykwalifikowany terapeuta. W naszym zespole są pedagodzy specjalni oraz psycholog, wszyscy współpracujący z Polskim Towarzystwem Hipoterapeutycznym
  • W zajęciach uczestniczy specjalnie przygotowany koń – spokojny, zrównoważony, reagujący odpowiednio na dziecko, o prawidłowym ruchu, w dobrej kondycji fizycznej.
  • Bardzo ważna jest osoba prowadząca konia – ktoś kto dobrze zna dane zwierzę, potrafi regulować jego tempo poruszania się, reagować odpowiednio w różnych sytuacjach
  • W razie potrzeby podczas zajęć pomaga dodatkowa osoba asekurująca dziecko

 

Do czerwca 2018 roku hipoterapia prowadzona jest jeszcze w Zbylitowskiej Górze. W Dwudniakach, gdzie przenosimy się wraz z całym ośrodkiem, powstaje nowoczesne centrum hippiczne – z dużą halą i wygodnym zapleczem socjalnym i terapeutycznym  – zaprojektowane specjalnie z myślą o naszych Podopiecznych i koniach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *